Elektronický systém DiPSy, kde se ode dneška zobrazují výsledky přijímacích zkoušek na střední školy, má výpadky. Je přetížený, řekl ráno ČTK za státní organizaci Cermat Kiril Christov. Informace o tom, zda a na jakou školu byli uchazeči přijati, se v systému objevily brzy po půlnoci. Jednotnou přijímací zkoušku skládali žáci v dubnu.
Na webu DiPSy se chvílemi objevuje informace, že aplikace je momentálně nedostupná. "Systém má krátkodobé výpadky," řekl Christov. "Musí se chvíli počkat," dodal.
Elektronický systém DiPSy pro podávání přihlášek na střední školy měl problémy při svém spouštění v roce 2024. Cermat ho měl původně otevřít od 1. února, kvůli potížím s nahráváním příloh a…