dnes je 4.3.2024

Input:

Nuda ve škole - nuda jako virus

9.6.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:05:59

Nevýhodou nudy je, že má interakční reakci. To znamená, že se šíří jako virus. Přenáší se z žáka na žáka, ze žáka na učitele, ale i z hodiny na hodinu. A je na učiteli, jak si s tímto virem poradit. Jak? Dozvíte se v této části semináře.

Kapitoly videa

Jak v dítěti podnítit touhu objevovat a učit se sám? Trend poslední doby, tzv. nezáměrné učení, kdy dítěti stále zábavnější a zábavnější formou servírujeme učební látku, nakonec může vést k tomu, že z dětí vypěstujeme pouze pasivní diváky, kteří se budou nudit stále častěji. Zkusme se tedy s lektorkou zamyslet nad tím, jaký způsob výuky je optimální, aby se žáci nenudili.

Lektor

Mgr. Kateřina Kubíková, Ph.D.

Mgr. Kateřina Kubíková, Ph.D.

Je absolventkou Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, kde také v současné době přednáší na Katedře psychologie a pracuje na pozici odborného asistenta, kde je jejím hlavním oborem pedagogická psychologie a psychologie práce.

Po studiích pracovala na Základní škole, kde působila jako učitelka a školní psycholožka. Zkušenosti sbírala také v montessori škole v Praze jako externí psycholog.

Dále pracuje jako lektorka v oblasti dalšího vzdělávání učitelů, je autorkou i tutorkou e-learningových kurzů v oblasti sociální a pedagogické psychologie, kde předává zkušenosti a nejnovější poznatky z oblasti vývojové, sociální a pedagogické psychologie a pomáhá s jejich aplikací do praxe.

Nahrávám...
Nahrávám...