dnes je 24.7.2024

Input:

Nový občanský zákoník 1

5.3.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:45:34

Nový občanský zákoník bude účinný od 1. 1. 2014. Vzhledem k jeho rozsahu (3081 paragrafů) je třeba se s ním začít seznamovat co nejdříve.

Kapitoly videa

Seznámíte se se základními informacemi o novém občanském zákoníku - jeho zásadami, hlavním významem, novými pojmy a širšími souvislostmi.

Jednotlivé kapitoly jsou uvedeny ve video ukázce.

Na tento seminář dále volně navazují semináře:

  • Nový občanský zákoník 2 - Rodinné a dědické právo
  • Nový občanský zákoník 3 - Majetek

Poznámka: Videoseminář je pořízen v roce 2013, současnou legislativou je myšlena právní úprava dle občanského zákoníku do 31. 12. 2013. Novou legislativou je pak stav po nabytí účinnosti nového občanského zákoníku od 1. 1. 2014. 

Lektor

Mgr. Hana Kuncová

Mgr. Hana Kuncová

V roce 1997 absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala v Advokátní kanceláři Kříž a Bělina. Od roku 2001 je samostatný advokát a v roce 2002 si založila vlastní advokátní kancelář. Specializuje se na  obchodní, konkursní, občanské, mezinárodní, rodinné a pracovní právo a spornou agendu. Je členem České advokátní komory, Asociace nezávislých evropských advokátů, Česko-německého hospodářského sdružení a Severské obchodní komory.

Publikační činnost: Pro nakladatelství Verlag Dashöfer publikuje v příručce Soukromý právník pro podnikatele. Přednáší také pro Klub exportérů, Severskou obchodní komoru a pro Německo-české a česko–německé hospodářské sdružení. Přispívá do právní poradny časopisu Maminka.

NOZ.pdf 0.42 MB
Nahrávám...
Nahrávám...