dnes je 25.7.2024

Input:

FKSP pro příspěvkové organizace

18.6.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 02:48:52

Přihlaste se na praktický webinář o FKSP a během tří hodin zjistíte, na co si dát pozor. Lektorka zodpoví i vaše dotazy k FKSP, můžete je poslat předem nebo položit přímo během on-line semináře. Po jeho skončení budete mít ještě 7 dní přístup k on-line záznamu. Využívejte FKSP naplno a správně.

Kapitoly videa

Obsah webináře

Účetní příspěvkových organizací řeší často problematiku hospodaření s fondem kulturních a sociálních potřeb (FKSP). V této oblasti došlo konsolidačním balíčkem s účinností od 1. 1. 2024 ke změnám:

  • Vyhláška č. 114/2002 Sb., podle které se hospodaření s FKSP do konce roku 2023 řídilo, byla zrušena. 
  • Způsob čerpání FKSP se nyní stanoví v kolektivní smlouvě, v kolektivní dohodě nebo ve vnitřním předpisu a dále se čerpání řídí právními předpisy

Na on-line semináři vás seznámíme s aktuálním děním a vysvětlíme, jak v praxi postupovat a jak hospodařit s fondem v průběhu roku 2024.

  1. Legislativní přehled
  2. Zásady pro tvorbu fondu
  3. Pravidla pro čerpání fondu
  4. Diskuse a odpovědi na dotazy

Komu je on-line seminář určen:

účetním v příspěvkových organizacích

On-line semináře - vzdělávejte se kdekoliv

On-line seminář neboli webinář je způsob vzdělávání přes internet vedený lektorem v reálném čase. Zúčastnit se ho můžete kdekoliv. Stačí Vám k tomu jen počítač s internetem a sluchátka. Během školení můžete lektorovi položit dotaz prostřednictvím chatu. On-line semináře probíhají v aplikaci Adobe Connect, Cisco Webex nebo MS Teams. Odkaz pro přihlášení do virtuální místnosti Vám pošleme den před konáním semináře na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

Lektor

Ing. Eliška Hryzláková

Ing. Eliška Hryzláková

Po absolvování VŠB v Ostravě pracovala 12 let na ekonomickém oddělení v podniku Vítkovice, a. s., a dalších několik let pracovala jako účetní v různých organizacích. Po dobu 10 let pak byla zaměstnaná jako finanční kontrolor na Odboru kontroly Statutárního města Ostravy, Městský Obvod Ostrava – Jih, a na Odboru interního auditu a kontroly Statutárního města Ostravy. Posledních 15 let se jako OSVČ zabývala odborným účetním poradenstvím v příspěvkových organizacích. Po celou dobu podnikání pracovala jako účetní poradce příspěvkových organizací, zřízených ÚSC, a spolupracovala s úřady při kontrolách hospodaření jejich příspěvkových organizací. Pracovala například v mateřských školách, v základních školách, na stadionech, v muzeích, v divadlech, v kulturních domech, v nemocnicích, v domovech důchodců a také na úřadech. V současné době spolupracuje s účetními při řešení jejich problémů, a to nejen v oblasti FKSP.

Nahrávám...
Nahrávám...