dnes je 22.9.2019
Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Dotaz: Úvazek při rodičovské dovolené

10.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Můžeme v příštím školním roce zaměstnat kolegyni, která má u nás trvalý pracovní poměr a nyní čerpá rodičovskou dovolenou na zkrácený úvazek? Má to nějaká omezení nebo rizika?

Odpověď:

Počet pracovněprávních vztahů, ve kterých může zaměstnanec konat práci, není zákonem omezen. Zaměstnanec ovšem nemůže u téhož zaměstnavatele konat stejně druhově vymezené práce ve více pracovněprávních vztazích (§ 34b odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., Zákoník práce, ve

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Školaprofi.cz.
Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace: