dnes je 24.6.2019
Input:

Dotaz: Financování a kvalifikace chůvy v MŠ

12.4.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

V minulém školním roce jsem využila chůvu u dvouletých dětí a byla financována ze Šablon. V příštím školním roce budeme mít asi opět dvouleté děti a finanční prostředky bych chtěla čerpat z kraje. Mohu jich využít na zaplacení chůvy a jak bude nahlížet MŠMT na chůvu pouze s výučním listem? Pracovala by jen dvě hodiny denně.

Odpověď:

Možnost využití chůvy v mateřské škole upravuje ustanovení § 5 odst. 6 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním